Aktualności
najnowsza wiadomość z dnia: 2020-03-24 15:22:59
(nowsze) poprzednia 2 z 14 następna (starsze)
dodano: 2020-03-24 15:22:03

Zdalne nauczanie

Informacje dla nauczycieli, uczniów i rodziców/opiekunów prawnych
 o kształceniu na odległość w szkole, z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

 

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem w Szkołach ZDZ w Lublinie wprowadza się zdalne nauczanie wprowadzające nowe treści programowe, aby zapewnić uczniom realizację podstawy programowej.

Zdalne nauczanie jest realizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 W kształceniu na odległość proces nauczania jest pobudzany i kierowany przez nauczyciela w sposób pośredni i ciągły za pomocą różnych mediów pozwalających pokonać dystans.

 Mediami nauczania mogą być: telefon, laptop, tablet, komputer stacjonarny tj. środki pośredniczące w procesie komunikowania prezentujące treści nauczania.

 Nie każde medium nadaje się w jednakowy sposób do pełnienia określonej funkcji kształceniowej w danym procesie nauczania, należy więc dokonać wyboru odpowiedniego do danej sytuacji edukacyjnej środka przekazu z uwagi na wiek odbiorcy lub prezentowane treści.

W nauczaniu na odległość musimy brać pod uwagę umiejętności informatyczne nauczycieli, ale głównie zdolności percepcyjne uczniów i posiadane przez nich media, wymagany sprzęt i narzędzia. 

( ... )
 
dodano: 2020-03-24 15:10:37

Komunikat!

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zamknięciu szkół i placówek z powodu zagrożenia koronawirusem zajęcia w Szkołach ZDZ w Lublinie zostają zawieszone 

od 11 marca do odwołania. 

Od 25 marca zajęcia dydaktyczno - wychowawcze odbywać się będą w formie zdalnego nauczania.

 
dodano: 2020-03-05 09:04:58

Szkolenie z koloryzacji włosów

W lutym uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły uczestniczyli w szkoleniach firmy MATRIX z zakresu koloryzacji ton w ton oraz rozjaśniania włosów.

 
dodano: 2020-03-03 07:52:16

Targi cukiernicze Expo Sweet 2020

26 lutego uczniowie naszej szkoły odwiedzili Targi Cukiernicze Expo Sweet 2020 w Warszawie.   Mogliśmy podziwiać i degustować przeróżne słodkości:

  • Desery lodowe z linii Martini Linea Gelato
  • Figurki z masy cukrowej
  • Wyroby czekoladowe
  • Torty o niespotykanych kształtach
  • Desery, ach te desery…
  • Propozycje shotów na słodko
  • Rolady i Tarty (Pokaz dekoracyjny)
  • Kawa w kubku waflowym z ciemną czekoladą – eko kubek, który można zjeść
  • Pokaz cukierniczy surowców marki Bakels
  • Lody o niespotykanych smakach

GALERIA SŁODKOŚCI

 
dodano: 2020-02-17 12:12:35

Sukces w VII Turnieju Lubelszczyzny

Krystian Mendzelewski, uczeń ZDZ Lublin, wygrywa w VII Turnieju Lubelszczyzny. Nasz zawodnik przygotowywał się do walki pod czujnym okiem trenerów Waldemara Kołodzejczyka i Artura Korby w K1 Fighting Center. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ringu!

 
dodano: 2020-02-17 12:05:53

Trening mma

       30.01.2020r. uczniowie naszej szkoły brali udział w otwartym treningu zapasy mma w Lubelskim K1 Fighting Center. 

 

                                                      Jak widać towarzyszyły im uśmiech, pot i łzy.

 

 
dodano: 2019-12-19 10:49:59

"Tak, pomagam"

W dniach 7-8 grudnia 2019r. 30 uśmiechniętych wolontariuszy z Technikum i Szkoły Branżowej ZDZ z p. M.Bylińską wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas: "Tak, pomagam!". Prowadziliśmy zbiórkę żywności w sklepie Biedronka w C.H. VIVO. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz potrzebujących💖 Jesteście wspaniali!!!

 
dodano: 2019-12-08 08:57:42

"Świąteczny zawrót głowy"

6 grudnia odbyły się w naszej szkole Mikołajki i prawdziwy "Świąteczny zawrót głowy"🎂🎅🌲

Uroczystość przygotowana została przez uczniów szkół ZDZ w Lublinie i dedykowana była akcji "Polacy Rodakom". Z tej okazji po raz kolejny gościliśmy jej koordynatora pana Senatora Stanisława Gogacza. Uczniowie przygotowali przepyszne torty świąteczne, pokaz świątecznych fryzur i stylizacji oraz przepięknie ozdobione kartki z życzeniami świątecznymi. Kartki te wraz z zebranymi przez młodzież darami rzeczowymi zostały przekazane dla naszych rodaków na wschodzie.

Zapraszamy do galerii