Aktualności
najnowsza wiadomość z dnia: 2017-11-02 16:20:12
(nowsze) poprzednia 2 z 9 następna (starsze)
dodano: 2017-11-02 16:17:30

„Kultura Bezpieczeństwa”

 

 

23 października 2017 r. w poniedziałek w siedzibie Automobilklubu Lubelskiego odbyło się uroczyste podsumowanie lubelskiego Programu Edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pod hasłem: „Kultura Bezpieczeństwa”

 

Nasza Szkoła wzięła w nim udział i nauczyciele różnych specjalności  (nie tylko „zawodowcy”) przeprowadzili w ramach tego projektu lekcje dotyczące problematyki bezpieczeństwa i prawa pracy. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności na długo pozostaną w świadomości naszych uczniów, a kolejne ich roczniki będą miały okazję w podobny sposób edukować się w przyszłości.

 
dodano: 2017-10-28 00:28:36

Niepełnosprawni z Lublina i "Opera kartoflana"

       26 października 2017r. odbyła się premiera  spektaklu "Opera kartoflana"  w reżyserii Marii Pietruszy-Budzyńskiej.       Musical powstał w ramach terapii zajęciowej Teatroterapia. W przygotowaniach niepełnosprawnym artystom pomagali profesjonalni aktorzy. Teksty piosenek napisała mama jednej z uczestniczek warsztatów.

W przygotowaniach brali udział także uczniowie Szkół ZDZ Lublin, którzy pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych przez kilka dni poprzedzających premierę spektaklu, projektowali i wykonywali  hip-hopowe fryzury aktorów.

Na szczególne uznanie za zaangażowanie i wspaniałą pracę zasługują uczniowie:

Karol Czępiński i Patrycja Jęczeń z klasy II f BS I st, 

Karolina Szymańska z klasy III f T, 

Karolina Marczak, Anna Przypis oraz Weronika Galazdra  z klasy IV f T

                     

  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!                      

 
dodano: 2017-10-25 09:33:57

Reforma edukacj

 
dodano: 2017-10-23 15:14:34

Impreza rekreacyjno - integracyjnej

 

W dniu 19 października 2017 r. uczniowie klas IIF, IIŻ i IVF technikum wzięli udział w imprezie rekreacyjno-integracyjnej w ośrodku "Malibu" w Krężnicy Jarej.

W programie było między innymi: zjazd na linie, pieczenie kiełbasek i pływanie gondolą po stawie.

 

Zapraszamy na relację zdjęciową z tego wydarzenia - TUTAJ! 

 
dodano: 2017-10-23 15:02:19

Międzynarodowe Targi Branży Fryzjerskiej

 

21 października odbyła się wycieczka uczniów klas fryzjerskich na Międzynarodowe Targi Branży Fryzjerskiej HAIR FORUM  w Warszawie.

Dzięki uczestnictwu w profesjonalnych targach fryzjerskich nasza młodzież pozyskała wiedzę i umiejętności specjalistyczne w zakresie przygotowania do przyszłego zawodu pod opięką Joanny Suskiej, Sylwii Mazurek, Sylwi Szczęsnej i Haliby Bilskiej.

Fotorelacja w GALERII.

 
dodano: 2017-10-23 14:43:30

Wycieczka - Karpacz

W dniach 16-20 października 2017 r. odwiedziliśmy cudowny zakątek południowo zachodniej Polski Karpacz.

Malownicza atmosfera karkonoskich gór zachwyciła nas wszystkich. Maszerowaliśmy po plątaninie szlaków schodzących ku szumiącej po głazach Łomnicy i świątyni Wang. Podziwialiśmy piękne wodospady: Dziki oraz Kamieńczyk. W drodze na szczyt Karpatki poczuliśmy prawdziwą atmosferę ducha gór Liczyrzepy. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas miejsce anomalii grawitacyjnej.  A osobliwy urok Szklarskiej Poręby był dopełnieniem naszych górskich wojaży.

 Jak zwykle słoneczną pogodę mieliśmy na zamówienie i polska złota jesień ukazała nam się w całej krasie.

Fotorelacja z wycieczki do Karpacza w GALERII.

 
dodano: 2017-10-19 16:31:25

Konkurs "Lubelskie smaki"

21 października Karolina Skrzypek i Aleksandra Jakubczak uczennice kl. III kucharz BSI wzięły udział w II etapie XIV edycji konkursu „Lubelskie Smaki 2017” pod hasłem ”Kuchnia polska”.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Nasze kucharki przygotowały zupę rybną oraz polędwiczki z sosem jarzębinowym i smażoną kaszą gryczaną. Mimo lekkiego stresu, dziewczyny dały radę, a za udział w konkursie dostały dyplomy oraz upominki.

Gratulujemy!

Przepisy na te potrawy znajdują się w zakładce KULINARIA.

 
dodano: 2017-10-16 19:05:18

"OTRZĄŚNIJ SIĘ PIERWSZAKU!!!"

 

Pod tym hasłem 13 października 2017 r., odbyły się w naszej szkole "Otrzęsiny" klas I, które przygotowali uczniowie klas IV.

Otrzęsiny poprzedziło uroczyste ślubowanie uczniów klas I. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.