Aktualności
najnowsza wiadomość z dnia: 2018-01-12 20:02:47
(nowsze) poprzednia 2 z 11 następna (starsze)
dodano: 2018-01-12 20:01:03

"I my tu cytomy…" „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Do narodowego czytania „Wesela” zasiedliśmy w towarzystwie naszych nauczycieli.

W Pana Młodego, Wernyhorę, Chochoła wcieliły się nasze Koleżanki i Koledzy oraz Profesorowie. Oprócz refleksji nad słowem, słuchaliśmy ludowych melodii i przyśpiewek, które mogły pojawić się ponad sto lat temu. Śledziliśmy prezentację multimedialną z twórczością Wyspiańskiego: malarską dramaturgiczną, poetycką…

Identyfikowaliśmy bohaterów „Wesela” z ich pierwowzorami. Podziwialiśmy barwne stroje krakowskie i fragmenty tańców…

Takie czytanie jest cool !!!

 

 
dodano: 2018-01-08 09:01:58

Egzaminy zawodowe

Egzaminy w sesji styczeń-luty już od najbliższej środy! W zakładce "EGZAMINY I MATURA" podajemy najważniejsze informacje dla przystępujących do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji I 2018 roku.

 
dodano: 2017-12-22 17:31:02

Jasełka 2017

Przeszłość i teraźniejszość w multimedialnych jasełkach opartych na przesłaniu Ks. Jana Twardowskiego ,,Śpieszymy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Jaselka reżyserowane przez Dorotę Hordyjewska zagrali uczniowie klasy I F/Ż Technikum ZDZ. Projekt filmowy przygotowała Magdalena Bylińska. Realizatorem obrazu i dźwięku był Paweł Boguszewski z klasy IV Ż Technikum ZDZ. 

Był to piękny i wzruszający spektakl, przekazujący wiele życiowych mądrości. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem.

Zapraszamy do JASEŁKOWEJ GALERII!

 
dodano: 2017-12-20 21:11:22

"Świątecznej magii czas"

Wielkim Finałem gastronomiczno - fryzjersko - stylizacyjnym zakończyła się tegoroczna zbiórka darów. 

             Od wielu lat dobrą tradycją naszej Szkoły są akcje charytatywne. Wspieramy najuboższych na wiele sposobów, kiedy nadchodzi trudny zimowy czas. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dają impuls do szerszego otwierania serc. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potrzebujących zebraliśmy artykuły spożywcze, słodycze, ubrania, zabawki, książki… Razem około 120 kilogramów darów. Zbiórką chcieliśmy wesprzeć w tym roku Stowarzyszenie „Nadzieja”- Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn oraz Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działający w ramach Funduszu Obrony Życia mieszczący się  przy ul. Chmielewskiego 9 w Lublinie.

Finał pod hasłem ”Świątecznej magii czas” odbył się pod znakiem rozstrzygnięcia konkursów.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

 

( ... )
 
dodano: 2017-12-15 16:50:48

Finał konkursu „Oblicza Wszechświata”

W grudniu odbył się konkurs plastyczny „Oblicza Wszechświata”.

Zgłoszono mnóstwo pięknych i ciekawych prac. Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Magdalena Brygola kl. IV Ż

II miejsce: Wiktoria Kloc kl. IV Ż .......................III miejsce: Agata Jacniacka i Nastia Zakharuk kl. II TF

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

 
dodano: 2017-12-15 16:30:59

Wizyta w TVP Lublin

15 grudnia uczniowie klas IIf i IVf technikum odwiedzili TVP Lublin. Była to świetna okazja do zapoznania się z pracą dziennikarzy, komentatorów i prezenterów telewizyjnych. Zwiedziliśmy studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie. 

Zapraszamy do galerii !!!

 
dodano: 2017-11-20 15:28:34

Warsztaty z mezoterapii bezigłowej.

19 października uczennice Policealnego Studium Kosmetycznego uczestniczyły w warsztatach z mezoterapii bezigłowej. Warsztaty przeprowadzili szkoleniowcy firmy Biomak.

Zapraszamy do GALERII

 
dodano: 2017-11-13 18:19:03

Szkolenie firmy Medilab

8 listopada gościliśmy przedstawicieli firmy Medilab, którzy zaprezentowali uczniom naszej szkoły szeroką gamę preparatów dezynfekujących i myjących oraz sprzęt do utrzymania higieny w gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich.